Škola Rozstání

Svazek obcí Drahanská vrchovina

VODÁRENSKÁ AKCIOVÁ SPOLEČNOST, a.s.

Mikroregion PROTIVANOVSKO

Odpadové hospodářství

 Recyklace jedlých olejů a tuků? Ano, jsou to ty zbytky z pánve po smažení řízků, ale také olej z nakládaných sýrů či zeleniny, stejně jako ztužený tuk, zbytky sádla, másla… Zkrátka veškeré oleje a tuky, používané v kuchyni,  které by se po použití vyhodily či spíše vylily do dřezu, WC, případně někam „ven“…

Mnohdy si ani neuvědomujeme  jaké následky to může mít, ať již v odpadním potrubí nebo v přírodě. Jedlé oleje nebo tuky tedy musíme také třídit a recyklovat.  Nejenže tím chráníme životní prostředí, ale tato cenná surovina může dál sloužit nám, lidem.
Recykluj olej a pomůžeš nejen přírodě, ale i sobě!

Pro podporu třídění, sběru a recyklace jedlých olejů a tuků slouží web www.recyklujolej.cz, který je určen především jako edukačně-propagační platforma pro vás, kteří máte o třídění zájem. Získáte zde informace proč třídit, jak třídit a samozřejmě co se dále s použitým olejem a tukem děje, jaké má další využití.

Kontejnery na jedlé tuky naleznete v Rozstání u sběrných míst na křížovatce, u prodejny COOP a na Kulatce. V Baldovci kontejnerové stání u hřiště.

eko-pf-tridte-kratsi.pdf

PřílohaVelikost
PDF icon eko-pf-tridte-kratsi.pdf20.84 MB
Obec Rozstání
Rozstání 77
798 62 Rozstání
+420 582 395 417
+420 724 263 852
rozstani@rozstani.eu