Škola Rozstání

Hlášení OÚ dne 04.05.2021

             

  1.    Újezdní úřad vojenského újezdu Březina oznamuje, že  v květnu se neobjíždí.
  2.    Svoz popela bude 12.5.2021. Další  26.5.2021. Svoz nápojového kartonu v letošním roce: 25.6.24.9,10.12.2021
  3.    Zahradnictví Kolmačka Lipovec nabízí: přísady salátu, kedluben, květáku, celeru, zelí, brokolice, pórku, kapusty, růžičkové kapusty. Již má v prodeji velký výběr balkonových květin – muškáty vzpřímené, muškáty převislé plnokvěté, různé barvy surfinií, million bels, bacopy ve 3 barvách, lantana, převislé verbeny, kopretiny,černookou Zuzanu, ipomea,bidens, gazánie, batáty, sanvitálie, begonie, glechomu, osteospermum,gaura, gaillardia, diantus, plecthrantus. Dále v prodeji jsou jahody měsíční,   jahody obyčejné, máta, rozmarýn, libeček,kadeřavá petrželka, pažitka, majoránka. Nabízíme též různé druhy substrátu, zahradnický, výsevový, rašelinu, substráty na balkonové květiny, profi substrát, mulčovací kůra, travní semena, hnojiva. Výběr je též v truhlících, jak klasických, tak samozavlažovacích,i závěsných. Zahradnictví Kolmačka dnem 19.4. 2021   přijímá objednávky na roubované okurky na tel.č. 516445164. Tradičně v nabídce stáčená vína.

 4.   Vážení spoluobčané, na základě výzvy Českého statistického úřadu vám připomínáme, že povinné sčítání 2021 končí 11. května. Nejjednodušší je vyplnění elektronického formuláře na adrese: sčítání.cz, jinak je možnost vyplnit formuláře papírové písemnou formou, které si můžete vyzvednout od sčítacího komisaře, který vás navštíví. Děkujeme za spolupráci.

 5.   Drůbežárna Práce bude ve středu 5.5.2021 v 11.15 prodávat mladé červené kuřice, chovné kohouty, slepice ve snášce, krmivo pro nosnice a králíky, vitamínové doplňky, dále vykupovat králičí kožky za 10 Kč/ks.

6..   Obecní úřad děkuje všem účastníkům akce Ukliďme svět a ukliďme Rozstání a Baldovec za velký kus práce pro naši přírodu a hlavně lokalitu, kde žijeme. V místech, kde se uklízelo je to opravdu poznat. Akce byla úspěšná a nasbíralo se skutečně hodně odpadků. Bohužel je pořád ještě co sbírat a nejsme zdaleka u konce, takže doufáme, že v dalších termínech se nás sejde o něco více. Na závěr také děkujeme našim obecním zaměstnancům za svoz nasbíraných odpadků.

7.   MUDr. Bilík bude ordinovat 6.5. 2021 ve 12.15 hod

8.   Zápis dětí do mateřské školy v Rozstání se bude konat od pondělí 3.5. do pátku 7. 5.2021 do 12 hodin. Bude obsahovat jen formální část bez přítomnosti dětí a jejich zákonných zástupců. Formuláře a bližší informace naleznete na www.skolarozstani.cz.

9.   Zahradnictví Ševčík z Babic přijede  10.5., 17.5., 24.5. 2021 v 17 hodin před obecní úřad a bude prodávat: muškáty, kopretiny, petunie, jiřinky, afrikány a další květiny. V nabídce má i přísady zeleniny.

10. Na základě žádosti firmy RESPONO, která u nás provádí svoz komunálního odpadu, vyzýváme občany, aby si svoje popelnice vždy v den vývozu připravovali na dostupná a viditelná místa max. do 6 hodin ráno. Na pozdější reklamace, že nebyla někomu nádoba vysypána, protože nebyla včas přistavena, se nebude brát zřetel. Není možné, aby pracovníci hledali popelnice po soukromých pozemcích a různě u domů. Tyto problémy posádky při práci neúměrně zdržují a délka svozů se značně prodlužuje. Zástupci firmy RESPONO děkují za pochopení a spolupráci při zajištění plynulého svozu odpadů.

11. Olomoucký kraj v současné době připravuje pokračování dotačního programu Kotlíkové dotace v Olomouckém kraji. V rámci tohoto dotačního programu se předpokládá, že občané kraje, resp. vlastníci rodinných, bytových domů (pokud je každý byt vytápěn samostatným zdrojem), případně i trvale obydlených rekreačních objektů na území Olomouckého kraje budou moci požádat o dotaci na výměnu stávajícího kotle na pevná paliva s ručním přikládáním za kotel na pevná paliva spalující výhradně biomasu, tepelné čerpadlo nebo plynový kondenzační kotel.  Bližší informace jsou na webu Olomouckého kraje, kde je zveřejněna anketa týkající se tématu kotlíkových dotací.

 

 

 

 

 

 

 

 

Obec Rozstání
Rozstání 77
798 62 Rozstání
+420 582 395 417
+420 724 263 852
rozstani@rozstani.eu